|
|
|
|
|
|
Искрен Азманов |
Авторът констатира едно научно невежество при падането на ябългата, чрез която най-големият учен на Великобритания Сър Исак Нютон открива съществуването на земно притегляне. Привеждат се ред доказателства, че бесенето на престъпници е съдебна процедура в практиката на древният Рим и на Великобритания и преди и по времето на Нютон. Споделя се изненадата от невежеството и на Нютон и на всички мислители до него, които не са видяли, че тежестта е по силен ефект при бесенето на хора от падането на една ябълка.
Сър Исак Нютон живее 84 години. От годината на неговата нежелана смърт до сега 2016 са изминали 289 години, а от рождението му се наброяват 373 години.
Задълбочен в “уникалното” си откритие Сър Исак Нютон прави една уникална кариера в науката на Великобритания. Фактически на базата на това свое “некритикуемо” по никаква посока, начин и причина откритие както е възприето от научната общност на Европа, че и в Китай и в Америка даже, това негово откритие, съдържа куриоз. То е получило място във всички учебници по физика и в учебниците по астрономия е записано също. Но и във всички енциклопедии на всички езици при данните за Сър Исак Нютон е подробно описано. Там все се отрежда достойно място за най-важната Нютонова ябълка.
Уникалноста на античния революционер Спартак е приложима тук. Спартак живее преди новата ера. Роден около 109та година и загинал около 71 година той живее около 38 години. Стана така, че имах сътрудничество с японския изследовател на Спартак професор Масаоки Дои.
И си задавам въпроса, как гениалният Сър Исак Нютон не е забелязал бесенето, тази много по-уникална закономерност отколкото ябълката, за непрекъснатата работа на земното притегляне при обесването и в Англия по негово време и 1800 години все постоянно по-рано, та и в Рим, а е забелязал само една ябълка, а не хиляди различни смъртни резултата при реалноста при бесенето им? Винаги и постоянно е работила гравитацията, което е Земното притегляне при обесването на престъпниците.
А ябълките си падат милиони години. Че и крушите даже падат. А Сър Исак Нютон да изпусне да види гравитацията в действие при бесенето на престъпниците. Че и никой друг досега.
Ключови думи: Исак Нютон
Създаден: 16 април 2016 г.
Променен: 2 януари 2017 г.